Skip to main content

IBN ULUSLARARASI YAPI BİYOLOJİSİ ONLİNE ÖĞRENİM PROGRAMI

Yapıların sağlığımıza etkileri ile, sağlımızı destekleyen yapı tasarım ve uygulamaları konularında uzmanlık kazandıran eğitim programı, internet üzerinden Almanca veya İngilizce olarak Alman Yapı Biyolojisi ve Sürdürülebilirlik Enstitüsü – IBN tarafından veriliyor. IBN’nin uluslararası danışmanlık ağına katılmak isteyenler için temel teşkil eden eğitim programını şu ana kadar 7000 kişi tamamladı. IBN Uluslararası Yapı Biyolojisi Online Eğitim Programı sağlıklı, bütüncül, doğa ile uyumlu yapı pratikleri ve teknolojiler konularında yetkinlik kazandırıyor.

Herkesin katılımına açık olan disiplinlerarası eğitim programı özellikle şu anlanlarda çalışanları ilgilendiriyor: Üniversite öğrencileri, teknik okullar, mimarlar, mühendisler, teknisyenler, yapı malzemesi imalatçıları, dağıtıcıları veya pazarlamacıları, yapı sektörü çalışanları, bina yönetim şirketleri, gayrimenkul ve emlak firmaları, sağlık profesyonelleri…

Yapı Biyolojisi Eğitim Programı içerikleri bilimsel araştırmaları ve kanıta dayalı uygulamaları temel alır. Eğitim sürecinde bilgi, açık ve anlaşılır bir şekilde sunulur. 20 farklı eğitim modülü ile yapı biyolojisinin temel bilgisi aktarılır. Minimum bir yılda tamamlanan eğitim programının bitiminde Alman Akreditasyon Kurumu onaylı katılım sertifikası verilir. Ayrıca seminer ve sınav başarıyla (seminer ve sınav ayrıca ücretlendirilir) tamamlandığında Uluslararası IBN danışmanlığı imkanı sunan diploma elde edilir. IBN Uluslararası Yapı Biyolojisi Eğitim Programına Türkiye’den yapılacak başvuruların kayıt ve yürütmesi IBN’nin Türkiye temsilcisi Yapı Biyolojisi ve Ekolojisi Enstitüsü – YBE tarafından yapılır.

PROGRAM MODÜLLERİ

Yapı Biyolojisine Giriş / Yaşam Alanları ve Konum / İç Ortam İklimi / Doğal Bina Yapım Yöntemleri / Çevre Dostu Performans ve Eko Etiketler / Ahşap Koruma ve Ev Haşereleri / Yapı Malzemelerinin Yapı Biyolojisi Bakımından Değerlendirilmesi + Yapı Bilimi / Isıtma ve Havalandırma / Su Tesisat Sistemleri ve Suyun Etkin Kullanım Stratejileri / Enerji Etkin Yapı Tasarımı / Elektromanyetik Radyasyon / Elektrik Tesisatı / Hava ve Hava Kirleticileri / Işık ve Aydınlatma / Doğal Renkler ve Son Yüzey İşlemleri / Ses ve Gürültü Kontrolü / Yapı Tasarımı / Mimarlıkta Ergonomi ve Yapı Güvenliği / Yapı Yönetmelikleri – Mühendislik Standartları – Kalite Değerlendirme / Yapı Biyolojisi Pratiği
Buradan eğitim programının içindekiler kısmına ulaşabilirsiniz. Misafir erişimi ile ‘iç ortam iklimi’ kısmına ulaşabilirsiniz. Bu şekilde erişildiğinde interaktif işlevler kullanılamaz.

KATILIM SÖZLEŞMESİ

Katılım Sözleşmesi’ndeki ilgili yerleri doldurup imzaladıktan sonra e-posta, posta veya fax yoluyla IBN’ye yollayın. Bu sözleşmeyi hiçbir neden göstermeden 14 gün içinde feshetme hakkınız mevcuttur.
Sözleşmeyi imzaladıktan ve IBN’ye yolladıktan sonra adınıza faturası gönderilir.
Sözleşmenin imzası ve eğitim bedelinin ödenmesi ile birlikte Sözleşmeyi imzalayan ve ödeme yapan kişi, 14 günlük ihbar süresi geçince giriş kodunu alır ve Uluslararası Yapı Biyolojisi Online Eğitim Program içeriğine çevirim içi olarak ulaşabilir.

KİMLER KATILMALI

Mimarlar, mühendisler, teknisyenler, yapı malzemesi imalatçıları, dağıtıcıları veya pazarlamacıları, yapı sektörü çalışanları, bina yönetim şirketleri, gayrimenkul ve emlak firmaları, sağlık profesyonelleri, Üniversiteler ve teknik okul öğrencileri

KATILIM KOŞULLARI

Ücret ve ödeme koşulları:

İngilizce içerikli eğitimin bedeli: €2300, peşin ödeme kabul edilir

Almanca içerikli eğitimin bedeli: €3400, 2 taksit imkanı var.

Şu özelliklere sahip katılımcılara 20% indirim sağlanır:

  • Evli ya da birlikte yaşayan çiftler, Üniversite ve meslek okulu öğrencileri, şu an çalışmayanlar,
  • Aynı şirket çalışanlarına asgari üç kişi ile başlayacak şekilde grup indirimi yapılabilir.

Eğitim programından bağımsız olarak seminerler ve sınav için ek ücret ödenir. Bu bedeller IBN ve partner enstitüler arasında farklılıklar gösterebilir.